Narty

Poniżej przestawiam listę miejsc we Włoszech, gdzie można w doskonałych warunkach pojeździć na nartach, są to zarówno tereny jak i kurorty narciarskie wraz z ich opisami:

Courmayeur

Courmayeur to kurort narciarski, z bajecznymi widokami zwany ,, Perłą Alp”. Miasto połączone jest tunelem drogowym z kurortem francuskim Chamonix. Leży na wysokości 2755 m. Narciarze korzystają z licznych tras zjazdowych  o różnym stopniu trudności. Dużą popularnością cieszy się kolejka na Plan Checrouit z najwyższym punktem widokowym Cesta d Arp ( 2 756 m. ) z przepięknym widokiem na Mont Blanc. Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się też  kryte centrum sportowe, a zwłaszcza lodowisko. Dodatkową atrakcją są kluby, centra odnowy, kryte ściany wspinaczkowe. Miłym przeżyciem są organizowane kuligi.  W Courmayeur odpoczywając od sportów można odwiedzić piękną Starówkę. Znajdują się tam liczne kawiarenki, restauracje, urokliwe sklepy i lokalne Muzeum Alpejskie.

Breuil – Cervinia

Breuil – Cervinia to niezwykle malowniczy ośrodek. Tak jak w całych Alpach wszystkie trasy mają różny stopień trudności dostosowany do poziomu wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Ze względu na znajdujące się tam lodowce sporty zimowe można uprawiać nawet latem. Dotyczy to stoków Plateau Rosa. Dużą popularnością cieszy się także narciarstwo biegowe. Dla dzieci i poczatkujących istnieją szkółki narciarskie.  Dodatkową atrakcją turystyczną  są wędrówki na rakietach śnieżnych, łyżwiarstwo, zjazdy ze stoków z pochodniami, loty helikopterem, paralotnią, a także wspinaczka po zamarzniętych wodospadach.

Monte Rosa

Monte Rosa leży w Dolinach Valle d Ayas, Valle di Gressoney, Valse sia. Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano tam trasy o różnym stopniu trudności. Malownicze trasy dotyczą także narciarstwa biegowego. Dla dzieci i początkujących narciarzy czynne są przez cały czas szkółki narciarskie. Dodatkową atrakcją podobnie jak na terenie innych rejonów narciarskich są rakiety śnieżne, łyżwiarstwo, zjazdy z pochodniami. Spokojnymi kurortami  tego rejonu są: Gressoney, La Trinite, Gressoney Sain.

Pila

Pila to rejon często odwiedzany przez sympatyków narciarstwa. Trasy narciarskie są zróżnicowane do możliwości turystów narciarzy i snowboardzistów. Szkółki czekają na uczniów narciarstwa zjazdowego i biegowego. Dodatkowymi atrakcjami tego rejonu są przygotowane miejsca do gry w mini golfa. Turyści mogą też uprawiać saneczkarstwo i łyżwiarstwo. W sezonie letnim wszystkich urzekną malownicze trasy spacerowe. Bogata jest też oferta gastronomiczna.

Valtournenche

Valtournenche to malowniczy teren narciarski , trasy zjazdowe są długie, o różnym stopniu trudności. Można też uprawiać narciarstwo biegowe. Znane kurorty tego rejonu to: Breuil- Cervinia, Antey- Saint, Andre, Torgnon, La Magdaleine, Chamois. Dodatkową atrakcją przygotowaną dla turystów są przejażdżki konne. Dla chętnych organizowana jest wyprawa na skały strumienia Marmore w Chample V, gdzie można podziwiać wspaniałe rzeźby.

La Thuile

La Thuile to rejon na stokach Małej Przełęczy Św. Bernarda. Turyści korzystają ze specjalnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Dla początkujących i dzieci działają liczne szkółki narciarskie.

Saint Vincent

Saint Vincent to popularny kurort z pięknymi widokami, trasami narciarskimi. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest kasyno.